Ajankohtaista

KOURA palkitsi vuoden 2022 parhaat MTV:n ja Ylen sisällöt

13.04.2023

Koulutusrahasto KOURA palkitsi 13.4. järjestetyssä gaalassa kuudessa sarjassa yhteensä 25 sisältöä ja 136 sisällöntekijää. Palkittavat ovat Ylen ja MTVn kokonaan tai osittain omatuotantoisia vuoden 2022 televisio-, radio- ja verkkosisältöjä. Lisäksi rahasto jakoi erikois-, innovaatiopalkinnot sekä vuoden sivistystekopalkinnon, jonka sai Ylen Antin ja Saran uutisvideot.
Kaikki palkitut sisällöt ja sisältöjen tekijät löydät täältä.

Palkitut sisällöt löytyvät Yle Areenasta ja yle.fi:stä Viimeinen vaihtoehto , Entä jos päättäisit? , Riikka Smolander-Slotten juttukokonaisuus rytmisestä voimistelusta ja Sibelius-viulukilpailun tekoälytuomari sekä MTV-katsomosta: Vesku -naurun ja surun kulkuri, Asian ytimessä ja Qatarin ihmisoikeudet.

Lämpimät onnittelut palkituille!